Ювілейні відвідини братів-студентів Василіянського інституту Духовних семінарій УГКЦ

Ювілейний рік Василіянського Чину св. Йосафата є важливою нагодою пригадати минуле Чину і його вклад у розбудову Церкви. Це ознайомлення проводилося на академічному й парафіяльному рівні, про що свідчать наукові конференції та реколекції, які проводилися при василіянських парафіях.

Крім того, ректор і брати-студенти Василіянського інституту філософсько-богословських студій ім. митрополита Йосифа Велямина Рутського на запрошення ректорів семінарій УГКЦ провели декілька візитів до духовних закладів.

Метою цих відвідин є презентація минулого й сьогодення Чину св. Василія Великого, який впродовж історії був інтегральною частиною Української Греко-Католицької (Унійної) Церкви і працював для її блага і розвитку. Крім того, такі братні зустрічі стали чудовим моментом радісного спілкування у семінарійному колі майбутніх священнослужителів.

Перша зустріч відбувалася у Львівській духовній семінарії Святого Духа. Відвідини розпочались молитвою Вечірні у каплиці духовної семінарії. Вечірню відслужив духівник семінарії о. Іван Дулиба, а після спільної вечері відбулася зустріч в актовому залі семінарії, на початку якої мали слово о. Іван Дулиба та ректор Василіянського інституту о. Пантелеймон Трофімов, ЧСВВ. Після цього відбулося знайомство семінаристів цього вищого духовного навчального закладу з монашим життям, законодавцем чернецтва св. Василієм Великим, митрополитом Йосифом Велямином Рутським, св. Йосафатом та іншими видатними ченцями василіянами.

Історичну презентацію, яку представив брат Яків Шумило, ЧСВВ, супроводжував виступи хору «Deisis» студентів Василіянського інституту та деяких братів, які, в акомпанементі музичних інструментів, виконали авторські та інші пісні про відомих ченців та інших осіб, пов’язаних з історією Чину Святого Василія Великого. У ході розповіді-презентації представлено історію і тих чотирьох василіянських монастирів, які в різний час існували у м. Львові. Крім того, було згадано про період тимчасового проводу ченцями василіянами, під керівництвом ректора о. Теодосія Галущинського, ЧСВВ, Львівської духовної семінарії у 1920—1925 рр.

На кінець зустрічі о. Іван Дулиба, духівник семінарії, подякував братам василіянам та ректорові ВІФБС о. Пантелеймону Трофімову, за можливість глибшого пізнання історії становлення та розвитку Василіянського Чину.

А у середу, 11 жовтня 2017 року брати-студенти Василіянського інституту у Брюховичах разом із ректором відвідали Дрогобицьку духовну семінарію блаженних священномучеників Северина, Віталія і Якима. На початку о. д-р Мирон Бендик, ректор ДДС, привітав гостей з ювілеєм 400-ліття Василіянського Чину і передав слово о. Пантелеймону, який і розпочав цю презентацію.  Всі присутні у залі мали можливість не лише почути про історію заснування та розвитку Василіянського Чину, але і послухати духовні твори у виконанні монашого хору братів-студентів «Deisis».

Під час презентації не поминули увагою і п’ятьох монахів-василіян, які прославилися своїм подвижництвом і вірністю Христовій Церкві у ХХ столітті: це блаженні дрогобицькі священномученики Северин, Яким та Віталій, покровителі Дрогобицької духовної семінарії, а також блаженні священномученики Йосафат Коциловський та Павло Гойдич. В ході розповіді було також згадано про василіянські монастирі на Дрогобиччині і в самому місті та їх діяльність.

Вже у вівторок, 24 жовтня Тернопільська вища духовна семінарія ім. патріарха Йосифа Сліпого приймала у себе в гостях братів-студентів Василіянського інституту з Ювілейною презентацією про Василіянський Чин. На початку зустрічі ректор Василіянського інституту о. Пантелеймон Трофімов, ЧСВВ зазначив про важливість цього Ювілейного року, який приурочений не тільки 400-літтю Чину св. Василія Великого, але й 380-річниці з дня відходу до вічності Київського митрополита Йосифа Велямина Рутського, який ініціював процес реформи монашества Київської митрополії.

Далі, брати-студенти, за допомогою презентації та музичних творів, розповідали про витоки Чину, його минуле і сучасність. Особливу увагу було звернено на постать св. Йосафата та інших відомих представників василіянського монашества. Наприкінці зустрічі ректор Тернопільської духовної семінарії о. Іван Римар подякував ченцям за радісний і з користю проведений час, запросивши на спільну братню вечерю.

У майбутньому брати-студенти планують відвідати Київську й Івано-Франківську Духовну семінарії, щоб розповісти про важливі періоди історії Церкви та з користю провести час, обмініючись досвідом й ділячись цікавими моментами у процесі підготовки до майбутнього душпастирського служіння.

За матеріалами: vifbs.in.ua

Читайте також:

Коментарів: 0

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар