У Гошівському монастирі відбулася проща та святкування Ювілею ЧСВВ

5 серпня є святковим днем для Гошівського монастиря. В цей день, 1737 року до монастиря перенесено чудотворну ікону Матері Божої. З того часу до монастиря линуть тисячі прочан просити помочі в Матері Божої про заступництво.

Як говорить Катехизм УГКЦ, освячена ікона являє присутність живої особи Христа, Богородиці чи святого, тому така ікона є благодатною. Ця благодатність, за даром Божим, може бути виявлена в чудах – такі ікони називаємо чудотворними. Знаками чудотворності ікон є зцілення хворих, навернення грішників, захист від нашестя ворогів, стихійних лих, а також самооновлення, мироточення, сльозоточення, кровоточення самих ікон.

Треба розуміти, що чуда творить не сама ікона, а Господь Бог через неї, даруючи благодать усім, хто з вірою до неї приступає. Саме такою чудотворною іконою є ікона Матері Божої, що знаходиться в Гошівському монастирі.

Тому, 5 серпня, в день почитання Чудотворної Гошівської ікони Матері Божої, відбулася велична проща. Цьогорічне паломництво також присвячено 400-літтю формування монастирів Київської митрополії у Василіянський Чин.

Святкування розпочались служінням Утрені. Об 11-тій годині розпочалась Божественна Архієрейська Літургія яку очолив Преосвященний  Владика Тарас Сеньків, єпарх Стрийський у співслужінні з Протоігуменом Провінції Найсвятішого Спасителя о. Йоаном Школиком, настоятелями монастирів, ієромонахами та з іншими священослужителями. Наприкінці Літургії Владика Тарас уділив усім присутнім Апостольське благословення та Повний відпуст. По закінченні богослужінь прочани мали змогу послухати мелодії монастирських дзвонів.

За матеріалами: osbm-hoshiv.in.ua

Читайте також:

Коментарів: 0

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар