Улашківська чудотворна ікона Матері Божої

Згідно з переказами історія Улашківської чудотворної ікони Божої Матері сягає другої половини XVII ст. Спершу ця ікона знаходилася у церковці Різдва Пресвятої Богородиці.

Численні чудесні оздоровлення, що відбувалися біля цього образу Пресвятої Богородиці, а також чудесну захорону жителів краю від набігів жорстоких ординців на села і міста Галицького Поділля документально засвідчує монастирський літопис записами від 1678 року.

Хоча монастир і сам неодноразово потерпав, був поруйнований і пограбований бусурманами, але ікона Пресвятої Богородиці чудом залишалася на місці непошкодженою.

У 1740 році монастир був пограбований, але цього разу не татарами чи турками, а російськими військами під командуванням генерала Мініха (усе цінне церковне майно — рукописи, книги, богослужбові речі і навіть всі ікони було вивезено). Чудотворна ікона Пресвятої Богородиці не пропала безслідно. Ймовірно вона була кимось викуплена. Через більш ніж два десятиліття вона знову повернулася в обитель.

Власне цю ікону Пресвятої Богородиці й передала 1765 року українська шляхетна родина -Ратиборських в Улашківський василіянський монастир.

Отримавши від Духовної комісії рішення на основі відповідних, стверджених присягою зізнань очевидців чуд, які сталися при цій іконі Матері Божої, грамотою від 4 жовтня 1773 року єпископ Лев Шептицький проголосив Улашківську ікону «благодатною», тобто чудотворною.

У 1774 році стараннями ченців Улашківської обителі на пожертви побожних краян для чудотворної ікони Матері Божої було справлено срібні позолочені шати.

У 1868 році цю чудотворну ікону було перенесено зі старої монастирської церкви до сучасного мурованого храму Різдва Пресвятої Богородиці в Улашківцях.

Улашківська монастирська обитель стала найбільшим відпустовим місцем усього Галицького Поділля.

В час радянського комуністичного режиму чудотворна ікона Матері Божої знаходилася в Улашківській парафіяльній церкві у зв'язку з тим, що чернеча обитель була зруйнована, а монастирська церква знаходилася у вкрай занедбаному стані.

Завдяки заступництву Матері Божої вірні знаходили при чудотворній іконі Улашківської Пресвятої Богородиці полегшення і заступництво перед Богом.

Монастир Різдва Божої Матері (Улашківці)

(Заснований у XVІ ст.) 
с. Улашківці, 
Чортківський р-н 
48562 Тернопільська обл. 
тел.: (03-552) 6-51-47 


Коментарів: 0

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар