Крехівська Ікона Св. Миколая (ХVII ст.)

За однією з версій, місцем походження iкони святителя Миколая Мирликійського є Біла Русь, звідки приніс її з собою один iз засновників монастиря – Йоіл. Згадки про паломництво до чудотворної iкони святителя Миколая Kpexiвської обителі існують з XVII – XVIII ст. Відомо, що сюди прибували прочани з-за Дніпра, з Волощини, навіть з Греції i Криту. У XVIII ст. iкону одягнули у cpiбнi позолочені шати як знак вдячности за заступництво. Однак через те, що вони погано впливали на збереження ікони, 2002 року їx зняли, а ікону реставрували.

1896 року для почитання чудотворної ікони святителя Миколая подаровано i миро св. Миколая з міста Бapi, яке, на жаль, як i мощі св. Пасива, втрачене.

Прощі на Празник Перенесення мощей святителя Миколая 18 травня були дуже чисельними. Так, 1910 року до Святомиколаївської обителі прибуло близько 60 тис. прочан, 1912 – близько 80 тис, а 1927 – до 70 тис.

Із закриттям Крехівського монастиря чудотворну iкону святителя Миколая Мирликійського переховував у своєму помешканні один з монахів – Антоній – до 1954 року. Тоді саме виникла небезпека втратити ікону через пильну увагу KГБ до Антонія, i ікона потрапляє на збереження до церкви Успення Пресвятої Богородиці у Львові.

23 грудня 1990 року чудотворну ікону святителя Миколая Мирликійського було урочисто перенесено зі Львова до Крехівського монастиря.

Монастир святого Миколая (Крехів)

(Фундатор Станіслав Жолкевський, 1620 р.) 


с. Крехів, 
Жовківський р-н 
80352 Львівська обл. 
тел.: (03-252) 6-64-46, 61-247


Коментарів: 0

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар