Похорон Кардинала Любомира Гузара

5 червня в Патріаршому соборі Воскресіння Христового у Києві відбулася Заупокійна Божественна Літургія та Чин погребіння Блаженнішого Любомира Гузара.

Богослужіння очолив Блаженніший Святослав Шевчук, Отець і Глава УГКЦ. Разом з Предстоятелем Церкви молилися: представник Папи Франциска архиєпископ Циріл Василь, секретар Конгрегації Східних Церков, Апостольський Нунцій в Україні архиєпископ Клаудіо Гуджеротті, єпископи УГКЦ та РКЦ, близько 600 священиків, представники Православних Церков (УП КП та УАПЦ), родичі покійного та численні вірні.

Прийшли попрощатися з Блаженнішим Любомиром також ієромонахи ЧСВВ. Зокрема, участь у похоронних богослужіннях взяли: о. Генезій Віомар, Протоархимандрит Василіянського Чину св. Йосафата, Протоігумени обох українських Провінцій – о. Йоан Школик та о. Андрій Белеканич, настоятелі, ієромонахи монастирів та брати-студенти.

https://www.youtube.com/watch?v=_TprgEh8_vY

У своїй гомілії Блаженніший Святослав зазначив унікальність постаті Любомира Гузара, прирівнюючи його до кобзаря, а точніше до кобзаря незалежної України з новим національним епосом. «Це його кобзарський спів ми ще довго намагатимемося почути і зрозуміти через його аудіокниги, фільми, звернення і навіть його блоги в інтернеті. Любомир залишає нам у спадок нову підвалину новітньої християнської української цивілізації, яку нам з вами доручає Господь Бог розвинути та зібрати, нею і жити і на ній будувати нашу вільну й незалежну Україну», – зазначив проповідник.

https://www.youtube.com/watch?v=X8a6gOcRn7I

У цей скорботний день слова співчуття написав Святіший Отець Франциск, які зачитав архиєпископ Циріл Василь. Зокрема, Папа зазначає: «Мене зворушує думка, що сьогодні по всій Україні його оплакують, але багато хто впевнений, що він уже спочиває в обіймах Небесного Отця. Вони відчувають, що отримавши від нього приклад послідовного й вартого довір’я життя, вони далі зможуть отримувати користь від його молитви, якою він буде захищати свій народ, котрий і досі страждає, позначений насильством і невпевненістю, однак, впевнений у тому, що Христова любов не розчаровує. Я вдячний за його унікальну присутність, релігійну та суспільну в історії України. Закликаю вас бути вірними його постійному повчанню та повному довір’ю Божому Провидінню. І надалі відчувайте його усмішку й ласкавість».

https://www.youtube.com/watch?v=IKpBOBRmuRA

Племінник же, Блаженнішого Любомира наголосив, що його дядько був скромною людиною. «Для нас, дітей, ви були надзвичайним, ми дивувалися вашими досягненнями, ми бачили, що ви відрізняєтеся від усіх і мали перед собою цікавий шлях і завдання. Ми розуміли, що повинні ділися вами із світом, аби ви могли послужити всім» - зауважив п. Роман.

https://www.youtube.com/watch?v=wZABrObVFuE

Світлої пам’яті Блаженнішого Любомира Гузара поховали у крипті Патріаршого Собору. Молимося за вічний спочинок Блаженнішого Любомира і віримо в його заступництво й молитву до Небесного Отця за наш народ і Церкву

Прес-служба osbm.in.ua

Фото: Ярослав Павлюк

Читайте також:

Коментарів: 0

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар