Великопосні реколекції у Полтаві

17-19 березня у Полтаві при храмі Пресвятої Трійці УГКЦ відбулися Великопісні реколекції, які провів о. Ігнатій Москалюк, ЧСВВ, настоятель монастиря св. Юрія у Червонограді. Протягом цих днів ієромонах виступив також на обласному радіо та провів одноденну духовну віднову для Полтавської молодіжної спільноти «Українська молодь – Христові».

17 березня у Полтаві у студії обласного радіо «Лтава» відбувся радіоефір за участю отця Ігнатія Москалюка, ЧСВВ. На початку, душпастир коротко розповів про історію заснування Чину Святого Василія Великого, про подію, яка відбулася 400 років тому, про роль Київського митрополита Йосифа Велямина Рутського у процесах реформації українського монашества.

Ієромонах проаналізував ключові аспекти сучасного монашества в Україні, які, зокрема, характеризують та визначають спосіб життя монахів Чину Святого Василія Великого. «Настоятель будь-якої монашої спільноти повинен в першу чергу бути люблячим батьком для усіх тих, хто посвятив своє життя Богові, - зауважив отець Ігнатій Москалюк, ЧСВВ, - дарувати їм любов самого Ісуса Христа, а ченці зі свого боку мають слухатися свого настоятеля».

Також душпастир розповів про молитву екзорцизму (вигнання злого духа) на яку кожен священик повинен отримати спеціальний дозвіл від єпископа.

За словами ієромонаха, сам Ісус Христос ставить перед апостолами дуже чітке та послідовне завдання, яке стосується спасіння людської душі. «У Святому Письмі ми можемо часто почути чітку вказівку Ісуса Христа спрямовану до своїх апостолів, - зауважив отець Ігнатій Москалюк, ЧСВВ, - де Господь закликає їх оздоровляти недужих, очищати прокажених, а, навіть, виганяти бісів». Священик наголосив, що людина, яка дійсно опанована злим духом, першочергово, повинна пройти процес воцерковлення, пізнати правди християнської віри та приступити до Святих Тайн Сповіді та Євхаристії.

На завершення радіоефіру, отець Ігнатій побажав усім полтавцям відчути любов самого Господа, бути відповідальними дітьми Божими та прийти у час Великого посту до храму, щоб прийняти Святі Тайни Сповіді та Євхаристії.

А вже 18 березня у Молодіжному центрі м. Полтави відбувся день духовної віднови для полтавської молодіжної спільноти «Українська молодь – Христові», яку провів отець Ігнатій Москалюк.

Розпочалася духовна зустріч зі знайомства, де кожен, окрім власної презентації, мав можливість поділитися духовним досвідом, вірою, певними ідеями, думками та проаналізувати чим відрізняється духовна людина від релігійної.

За словами ієромонаха існує ключова риса, яка відрізняє релігійну людину від духовної. «Релігійність як така притаманна кожному з нас, бо Господь створюючи людину, створив її так, щоб вона вдосконалювалася, шукала правду та пізнавала свого Творця. - зауважив отець-ігумен під час зустрічі - Але релігійна людина ставить у центр саму себе, а духовна людина бачить у серцевині свого життя Бога та свого ближнього».

Священик наголосив на важливості постійного вдосконалення та зростання у християнській вірі. Більше того, кожен з нас повинен мати за обов'язок допомогти нашому ближньому, іншій людині віднайти віру, тобто зустріти у своєму житті живого Бога. «Таке завдання перед нами ставить сам Господь Бог, - додав отець Ігнатій Москалюк, ЧСВВ, - незважаючи на різні тяжкі обставини нашого життя, нам потрібно рухатися у напрямку світла, яким є Христос».

Протягом такого відкритого спілкування полтавські умхівці ділилися своїми думками та ідеями щодо побудови певної моделі християнської поведінки у сучасних суспільних реаліях. Також молоді полтавці мали можливість поставити священику запитання на різну тематику.

Довідка

Полтавський осередок молодіжної організації «Українська молодь – Христові» (УМХ) було утворено 7 грудня 2014 року на базі парафії Пресвятої Трійці Української Греко-Католицької Церкви.

«Українська молодь – Христові» або УМХ – це організація, заснована митрополитом Андреєм Шептицьким в Галичині у 1930-х роках. У наш час осередки УМХ функціонують як християнські клуби за інтересами, і до них можна вступати незалежно від конфесійної приналежності.

До осередку УМХ в Полтаві приходить як місцева молодь, так і родом з інших частин України, які тут живуть, працюють або навчаються. Молоді люди хочуть разом показати, що Церква – не обов’язково лише для старшого покоління. Духовним наставником спільноти є о. Максим Кролевський. Окрім проведення духовних зустрічей, священик також навчає молодь італійської мови.

За матеріалами: ugcc.poltava.ua

Читайте також:

Коментарів: 0

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар