Прощання з Блаженнішим Любомиром у Львові

1-3 червня Львів прощався з великим Архипастирем Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішим Любомиром Гузаром.

https://www.youtube.com/watch?v=6XquVuDcrbg

Вже 2 червня у Львівському архикатедральному соборі УГКЦ відбувся монаший парастас, під час якого молилися за упокій душі Блаженнішого Любомира Гузара.

Очолив богослужіння владика Гліб Лончина, єпарх Єпархії Пресвятої родини з осідком у Лондоні та апостольський візитатор для українців греко-католиків Ірландії у співслужінні з Львівським митрополитом Ігорем Возьняком та єпископами УГКЦ. Попрощатися з Блаженнішим Любомиром прийшли й Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя о. Йоан Школик, ЧСВВ, ієромонахи Василіянської Провінції Найсвятішого Спасителя, ректор і брати-студенти Василіянського інституту, священики, ієромонахи різних Чинів і згромаджень та численні вірні.

У своєму слові владика Борис Гудзяк наголосив на тому, що Блаженніший Любомир намагався бути доброю людиною, бравши приклад із Христа, який був взірцем того, як бути справжньою людиною. «Нам здається, що зразок Богочоловіка непрактичний, неможливий. Блаженніший Любомир піднімав наш зір своїм словом і своїм прикладом, щоб ми повірили в Ісуса Христа, щоб ми Його знали, чули, щоб ми з Ним спілкувалися і переконалися, що у Ньому ми стаємо людьми» - зазначив Владика.

Наступного дня, 3 червня відбулася Архиєрейська Свята Літургія у соборі св. Юра, яку очолив Блаженніший Святослав Шевчук, Глава УГКЦ у співслужінні з владиками, священиками та ієромонахами УГКЦ.

https://www.youtube.com/watch?v=MkDNM1nIryY

У своїй гомілії, Глава УГКЦ заторкнув багатогранну постать Блаженнішого Любомира, а особливо його чесноти. На його думку, Блаженніший Любомир назавжди ввійде в історію УГКЦ і народу як той, хто вмів єднати суперечки і погодити протилежності, який об’єднував, любив і прощав. «Він увійде назавжди в історію усіх нас, його духовних дітей як батько, який для нас є джерелом миру. Він носив у собі мир, який є плодом Святого Духа».

https://www.youtube.com/watch?v=Cor4LKJMw9k

Після Божественної Літургії по Львові пройшла процесія світлої пам'яті Блаженнішого Любомира, по вулицях міста, де народився і був охрещений покійний Архиєрей.

https://www.youtube.com/watch?v=_pNkja9l4s8

Сумуємо, але водночас радіємо, бо маємо надію, що покійний кардинал Любомир Гузар стане небесним заступником перед Богом за Церкву та український народ.

Прес-служба osbm.in.ua

 

Читайте також:

Коментарів: 0

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар