Відкриття виставки, присвяченої о. Юстину Роману, ЧСВВ

5 березня 2017 р. Б. у історико-краєзнавчому музеї м. Старого Самбора відбулося відкриття виставки «Достойний Чину, вірний Церкві» з нагоди 105-ї річниці від дня народження о.Юстина Романа, ЧСВВ та 400-ліття Василіянського чину.

Відкриваючи виставку, директор музею Назар Ящак наголосив, що ми захоплюємося подвижницькою діяльністю душпастирів, яким прийшлося працювати у тяжких умовах підпілля. Він зазначив, що виставка символічно відбувається у ювілейний для Василіянського чину рік. В пам'ять про о. Юстина Старосамбірський декан о. Михайло Николин, отці-василіяни Теодор Лев та Юстин Мидзка, які прибули на цей захід відправили панахиду.

Короткі біографічні дані про свого співбрата подав о Юстин Мидзка. Модератор заходу, завідувач музею Леся Курбаса м. Самбора Любов Тепла поділилася своїми спогадами з дитинства, адже добре знала о. Юстина, про його роки переслідування та підпілля. З матеріалами експозиції ознайомив присутніх автор виставки Степан Павлішак, який також представив спомини о. Доротея Шимчія, ЧСВВ про свого співбрата у священстві о. Романа. Самбірчанка Марія Пекінчак розповіла про життєвий шлях о. Романа та заспівала у дуеті з Лесею Мигалик його улюблену пісню «О Пречиста благодати повна» і згадала слова, які він часто повторював: «Ми маємо бути в небі, ми можемо бути в небі, ми мусимо бути в небі». Він часто служив у її домі і залишив пам'ять про себе на все життя.

Про те, як о. Юстин приїздив на велосипеді або на мотоциклі до с. Бусовисько, як приходили до їхніх домівок мешканці навколишніх сіл на Святу Літургію, яка відправлялася у строгих умовах конспірації, згадували мешканки цього села Катерина Луць та Марія Товарницька. Слухаючи спогади про о. Романа, о. Теодор Лев згадав, як у дитинстві служили підпільні священики у його селі Березець і він напевно був серед них. У заключному слові о. Михайло Николин наголосив, що Греко-Католицька Церква вижила у тяжких умовах переслідування завдяки твердій вірі, надії на Бога та любові до Нього.

 Між виступами звучали духовні твори у виконанні Михайла Дякуна («Молитва за Україну») із Тершова та народного дитячого хору «Світанок» церкви Різдва Пресвятої Богородиці м. Самбора (керівник Леся Мигалик). 

За матеріалами: FB Степан Палішак

Читайте також:

Коментарів: 0

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар