У Луцькому монастирі відбувся практичний семінар з вивчення постаті св. Йосафата

24-25 лютого 2017 р. Б. при Луцькому Василіянському монастирі відбувся семінар «Пізнаємо особу святого Йосафата з допомогою інтерактивних методів катехизації» для катехитів Луцького екзархату УГКЦ. Організатором семінару став голова Катехитичної Комісії Луцького екзархату о. Терентій Цапчук, ЧСВВ, а провідником — катехит Тетяна Сосновська.

Захід відбувся з нагоди відзначення на загальноцерковному рівні 150-річчя канонізації святого священномученика Йосафата Кунцевича.

Розпочався семінар із Божественної Літургії та спільної молитви катехитів. Під час семінару учасники творили карту життя св. Йосафата, розважали над його героїчними чернечими чеснотами, пізнавали оточення і обставини його життя, йшли разом з ним його хресним шляхом, подивляли його прославу по смерті та шукали за його прикладом свою стежку до святості за допомогою інтерактивних методів «карта думок», «піраміда пріоритетів», «мозковий штурм», «формуляр», «сонечко» тощо.

Катехити й аніматори радо поділилися своїми відгуками про цей час, проведений разом:

Людмила Марусин:

«Щиро дякую нашому Господеві за всіх організаторів цього особливого семінару, завдяки якому ми поглибили свої знання, зміцнили свою віру і отримали натхнення для подальшого катехитичного служіння на славу Божу! Слава Богу за все і миру всім Вам!»

Світлана Засюк:

«За допомогою сьогоднішнього семінару змогла більше і глибше дізнатися про життя св. Йосафата. Дякую Богу за організацію цього семінару і тому, хто його організував. Всіх Божих ласк!».

Любомир Дмитришин:

«Святий Йосафат — неоціненна постать для нашої Церкви. Щоб осягнути його святість, його чесноти потрібно проводити такі семінари. На цьому семінарі я зрозумів, що особу святого Йосафата ще мало знаю, але хочу його наслідувати у його прагненні до єдності, прагненні спасати душі й у любові до нашого обряду і нашої Церкви».

Оленка Лаущенко:

«Під час семінару за допомогою інтерактивних методів я змогла глибше пізнати постать св. Йосафата, його сучасників та ті історичні умови, коли жив святий. Дякую Богу, провіднику семінару — п. Тетяні та всім учасникам за цікаву зустріч».

Олег Костюк:

«Надзвичайно плідною була праця в групах в режимі командних завдань. Також цікаво є те, що завдання для груп були в різних формулюваннях, але в одному стилі, що в підсумку допомагало групам доповнювати одні одних. Щиро дякую за цю чудову нагоду отримати знання про нові практичні методи для роботи з різними віковими категоріями».

Валентина Костюк:

«Для катехита є важливо не лише навчати когось, а також знаходити час, щоб навчатись самому. Дуже дякую всім організаторам за таку чудову можливість черпати нові знання та духовно зростати. Про життя св. Йосафата можна говорити безперервно. Надіюсь, що цей семінар принесе багато плодів для кожного з нас».

Любов Серба:

«Під час семінару я наново відкрила для себе особу святого Йосафата і змогла впорядкувати свої знання про осіб, які його оточували і обставини, в яких він жив. Отримала відповіді на багато своїх запитань, особливо перед Великим Постом. Дякую за цей час, коли ми і навчалися, і бавилися, і жартували».

Соломія Ващишин:

«Пізнання нового є завжди радістю для мене, а особливо якщо це відбувається у спільноті щирих, добрих людей, з якими хочеться спілкуватися. Тому дякую всім за гарний настрій і за джерело натхнення, а особливо Тетянці, яка проведенням цього семінару показала свою любов до кожного з нас і бажання ділитися силою своїх знань».

Ольга Харів:

«Дякую Господу Богу та організаторам семінару за продуманий духовний захід у спільноті катехитів і невидимій присутності св. Йосафата».

За матеріалами: osbm.lutsk.ua

Читайте також:

Коментарів: 0

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар