Гошівська Ікона Матері Божої (XVIII ст.)

Гошівська чудотворна ікона Пресвятої Богородиці є копією чудотворної Белзької (Ченстоховської) Богородиці, яка під час перебування у xpaмi Белзького замку славилася своїми чудодіяннями від XIV ст. У кінці того ж століття її перевезли до Польщі, до містечка Ченстохови. Відомості про чудотворну копію сягають першої половини XVIII ст. Зберігалася вона в домі шляхтича Андрія Шугая зi села Хороброва на Тернопільщині. Якось під час пожежі, яка знищила будинок шляхтича, уціліла лише одна стіна, на якій висіла ця ікона. Цей дивний випадок уселив вipy в чудотворність ікони і збільшив її почитання у родині Шугая. Згодом, коли до Хороброва добиралися селянські стихійні бунти, доньки Шугая перебралися в село Дунаїв на Перемишлянщині до сім'ї Гошівських і взяли зі собою ікону. Коли поверталися додому в Хоробрів, Андрій Шугай подарував ікону родині Гошівських, як вдячність за надання притулку його донькам у скрутний час.

1736 року обличчя Богородиці на чудотворній іконі покрилося, наче потом, маленькими крапельками роси а з очей потекли сльози. Тоді Гошівський передав ікону для почитання до Дунаєвського римо-католицького костелу. Впродовж року чудотворна iконa перебувала у захристії храму й не була доступною для широкого почитання через те, що у xpaмi вже були дві чудотворні ікони – Icyca Христа i Страждальної Богоматері. Такий стан речей не задовольняв Гошівського i він звертається до Львівського митрополита Атанасія Шептицького про визнання ікони чудотворною. Ікону перевозять з костелу до маєтку Гошівського в Гошеві. Після того, як були вислухані свідчення, грамотою єпископа Атанасія Шептицького від 11 липня 1737 року, iконy було визнано чудотворною. 5 серпня цього ж року iконy урочисто перенесено до монастирського храму на Ясній Гopi. Цього ж дня трапилося чудо, яке першим записане у монастирському літописі: «Днем раніше з ласки Богородиці одужала жителька села Семигинова на Стрийщині Кунекунда Садовська. Напередодні, 4 серпня (в суботу), її чоловік був на вечірньому Богослужінні в сільській церкві, під час якого парох повідомив, що завтра чудотворна ікона буде перенесена i встановлена в монастирській церкві на Ясній Гopi. Зворушений почутим, Матей Садовський прийшов додому i, глянувши на хвору жінку, смерти якої сім'я чекала з дня на день, з розпачу впав на долівку хрестом і почав щиросердечно просити Гошівську Богоматір допомогти його дружині. І молитви Матея були почуті. Дружина розплющила очі й встала з ліжка. Наступного дня, коли переносили ікону до монастирської церкви, щасливе подружжя прийшло до Гошева й оздоровлена жінка під присягою розповіла про своє чудесне одужання».

Згодом, коли монастир перенесли на Ясну Гору, ікону помістили за головним престолом.

З ліквідацією монастиря в Гошеві, чудотворну iконy монахи потайки передали жителям Гошева.

14 жовтня 2001 року, після урочистих процесій по містах i численних селах Франківщини й Львівщини, iкона повернулася на Ясну Гору.

Божа Мати в Гошеві й надалі продовжує роздавати щедрі Божі ласки. Підтвердженням цього є численні зцілення та вислухані молитви, а як видимий знак чудотворності на радість усього Божого люду – золоті корони та шати для Божої Матері в Гошеві, які поблагословив Святіший Вселенський Архиєрей Бенедикт.

Урочисті святкування з нагоди встановлення золотих шат і корон відбулися в Празник Успіння Пресвятої Богородиці 28 серпня 2009 р. Б.

Монастир Преображення Господа нашого Ісуса Христа (Гошів)

с. Гошів, 
Долинський р-н 
77520 Івано-Франківська обл. 
тел. (03-477) 30-532; 72-56-33 


Коментарів: 0

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар